Lyžařský výcvik 2024

Ve dnech 19. 1. 2024 – 26. 1. 2024 se konal lyžařský výcvikový kurz na Černé hoře v Jánských Lázních v Horském hotelu, jehož se již tradičně zúčastnili i žáci ze základních škol Dymokury, Libice nad Cidlinou a Kounice.

Celý týden jsme si všichni společně užili a zalyžovali si na skvěle upravených sjezdovkách. Každé družstvo si také alespoň jednou vyzkoušelo běžecké lyžování, které bylo zpestřením mezi lyžováním sjezdovým. Žáci se u toho velice pobavili. Celý týden jsme dostávali skvělé jídlo od pana kuchaře, který vařil opravdu velmi dobře.
Na závěr kurzu, ve čtvrtek, proběhly závody. V dopoledním bloku žáci závodili ve sjezdovém lyžováním a po obědě na běžkách.

Musíme zde vyzdvihnout výkony našich žáků, které letos byly opravdu výborné. Večer proběhlo vyhlášení výsledků, vyhodnocení celého kurzu a následovala tradiční diskotéka, na kterou se děti velice těšily. Celý týden proběhl v přátelské atmosféře a už se těšíme na příští rok.

Výsledky závodů:

Sjezdové lyžování:

• 1. místo v kategorii chlapci – Albert Švanda (6.A)
  • 3. místo v kategorii dívky – Ema Sodomová (9.B)

Běžecké lyžování:

• 1. místo v kategorii chlapci – Albert Švanda (6.A)
  • 1. místo v kategorii dívky – Veronika Brzobohatá (9.A)
  • 2. místo v kategorii dívky – Natálie Černá (9.A)
  • 3. místo v kategorii dívky – Anna Ryklová (9.B)

Mgr. Jan Raška