Dinopark Harfa Praha

dinopark

Dne 5. 10. 2011 se třída berušek přenesla, tedy spíše převezla autobusem na již dlouho dopředu slibovaný výlet ze současnosti do dob minulých- do druhohor. Však se také děti nemohly už dočkat a středeční ráno s radostí přivítaly.

Návštěva dinoparku

Vyzbrojeni batůžky s pláštěnkami, kterých naštěstí nebylo potřeba, svačinou i obědem, jsme přečkaly cestu a plní očekávání stanuli před branami dinoparku,kde už na nás čekala hladově vyhlížející monstra. My jsme se jich nezalekli a tak jsme mohli na vlastní oči vidět modely zvířat z druhohorního období v životních velikostech v jejich přirozeném prostředí tak, jak obývala naši planetu před mnoha miliony let. Modely jsou jak statické, tak i robotické, pohyblivé. Repliky pravěkých zvířat jsou vskutku věrné, zvuky, které se tu ozývají, jsou trochu strašidelné. Součástí Dinoparku je i Dětské paleontologické hřiště, kde se děti učí základům paleontologické práce a zkouší si samy odkrýt nějakou tu kostičku. Výlet byl zakončený návštěvou 4d kinem. Létající kameny, hrůzné zvuky a hýbající se pařezy, chvějící se podlaha, prostě zážitek, na který se jen tak nezapomene.