Provoz ZŠ v roce 2020-21 vzhledem ke COVID-19

PROVOZ ZŠ KŘINEC

VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

VZHLEDEM KE COVID - 19

• Osoby s příznaky infekčního onemocnění mají zákaz vstupu do prostor školy.

• Cizí dospělé osoby pobývají ve vnitřních prostorách školy pouze po nezbytně nutnou dobu.

• Při vstupu do vnitřních prostor školy si každý u vchodu dezinfikuje ruce.

• Cizí dospělé osoby nevstupují bez vyzvání zaměstnanců školy do prostoru učeben.

• Žákovi s příznaky infekčního onemocnění , které jsou chronické, včetně alergických onemocnění, je umožněn vstup do školy pouze v případě, že doloží potvrzení od lékaře o tom, že netrpí infekční nemocí.

• Pokud budou u žáka patrné příznaky nemoci, bude umístěn do izolace a škola neprodleně informuje o této skutečnosti zákonného zástupce, který bezodkladně vyzvedne žáka ze školy a ihned telefonicky kontaktuje praktického lékaře.

• Pokud bude v důsledku krizových nebo mimořádných opatření znemožněna osobní přítomnost žáků ve škole, bude vzdělávání poskytováno distančním způsobem. Distanční vzdělávání je v tomto případě pro žáky povinné.

V Křinci 27. srpna 2020

Mgr. Tomáš Veverka

Jak pejsek s kočičkou dělali dort.
Jak pejsek s kočičkou dělali dort

Fotogalerie - Jak pejsek s kočičkou dělali dort

Ani zvláštní režim, který teď panuje ve škole nás neodradil od toho se učit zase tak trochu jinak. :-)

Na základě této pohádky jsme se naučili, co do dortu patří a co ne, připomněli jsme si, kdo má kdy svátek a narozeniny a udělali jsme si nejen

matematický dort,

ale i opravdový. Jelikož je sezóna jahod, dort byl samozřejmě jahodový a jelikož byl nepečený, zvládly si ho děti udělat úplně samy. Druhý den jsme si na něm všichni moc pochutnali.

Veronika Novotná

Informace ke sběru papíru
Informace ke sběru papíru  v dubnu 2020

Informace ke sběru papíru

O termínu sběru papíru budete zavčas informováni.

Mgr. Tomáš Veverka, ředitel školy

Konverzační soutěž v německém jazyce

Dne 19. února se v Nymburce konalo okresní kolo

Konverzační soutěže v německém jazyce.

Z naší školy se zúčastnili Ondřej Hurych, Adam Otta a Ondřej Šifta z 9.třídy. V kategorii II.A statečně bojovali a patří jim 9., 10. a 11.místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Michaela Antošová

Spisovatelka Zuzana Poslíšilová
Spisovatelka Zuzana Pospíšilová

Fotogalerie - Spisovatelka Zuzana Pospíšilová

Dne 11.2.2020 nás navštívila

spisovatelka Zuzana Pospíšilová.

Autorka za námi vážila dlouhou cestu. Připravila si pro žáky 1. stupně interaktivní besedy. Napsala celkem 246 knih a některé z nich dětem poutavě představila. Seznámila žáky s dlouhým procesem vzniku knihy a pochlubila se knižními miminky 2020. Žáci plnili veselé hádanky, rébusy a přesmyčky. Někteří čtenáři si přinesli knihy k podpisu. Sdělovali autorce zážitky a postřehy z četby vybraných knih. Do školní knihovničky nám spisovatelka věnovala knihy KOUZELNÁ TŘÍDA V ZOO a UF,ONI PŘISTÁLI.

Mgr. Pavlína Brzobohatá

Veselé bubínky

Fotogalerie - Veselé bubínky

Dne 10. a 11. 2.2020 první a druhý stupeň naší školy navštívila

paní Věrka Martincová

se svým pořadem

Veselé bubínky.

Toto interaktivní setkání seznamuje děti s přírodními, ručně vyráběnými, hudebními nástroji. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí o výrobě, použitých materiálech a způsobu využití těchto nástrojů. A jaké by to bylo setkání s hudebními nástroji, kdyby si na všechny nemohli zahrát. Vyzkoušeli si hru na tibetské mísy, drhla, šamanské a Djembe – velké bubny, různé píšťaly, dešťové hole a zvonky. Dětem se pořad velmi líbil a věříme, že jim pomůže najít cestu k hudbě.

S. Vošická

Šachový turnaj „Velká cena manželů Suchoradských“
Šachový turnaj

Fotogalerie - Šachový turnaj

Šachový turnaj - Kompletní výsledky - Mladší

Šachový turnaj - Kompletní výsledky - Starší

V sobotu 25.ledna se v naší škole konal

2. ročník šachového turnaje

„Velká cena

manželů Suchoradských“.

Organizovali jsme ho společně se šachovým klubem Rožďalovice.

Celkem hrálo 54 dětí, které přijely z Nymburka, Lysé nad Labem, Poděbrad, Českého Brodu, Kolína, Kutné Hory, Peček, Čelákovic, Rožďalovic a dokonce i z Odolené Vody a Prahy.

Hrály se 2 turnaje – mladší žáci a starší žáci, v každém turnaji 2 věkové kategorie. Vítězi se stali:

H10 – Tibor Hrebíček z Českého Brodu

H12 – Bruno Topenčík z Čelákovic

H14 – Adam Mrázek z Čelákovic

H16 – Daniek Kubíček z Čelákovic

Ze žáků naší školy se turnaje zúčastnil Štěpán Mrázek a v kategorii H10 se umístil na 4. místě. Doufáme, že se všem turnaj líbil a že příští rok opět k nám do Křince přijedou.

Tomáš Mrázek

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>