Čert a Mikuláš
Čerti a Mikuláš

Fotogalerie - Čerti a Mikuláš

V prosinci tradičně žáci devátého ročníku připravili v naší škole

čertovsko-mikulášskou nadílku.

Vánoční trh

Fotogalerie - Vánoční trh

4.12. se od 15,00 hodin v naší škole konal již tradiční

„Vánoční trh“.

Pulty opět zaplavily spousty keramiky, vánočních dekorací a drobných dárků.

Své umění zdobení perníčků zde předvedla paní Lenka Chudomelová, která se našeho trhu účastní každoročně a svými perníčky potěší návštěvníky.

Předvánoční pohodu si návštěvníci trhu mohli užívat také v kavárně a čajovně, do kterých nám dobroty opět napekly úžasné maminky, babičky a tetičky našich žáků – móóóóóc vám děkujeme!!!!!

Posedět se mohlo i u svařeného vína a hlad zahnat oblíbeným párkem v rohlíku.

Dana Vajskébrová

Vánoční dílna

Fotogalerie - Vánoční dílna

3.12. se celé dopoledne konala

„Vánoční dílna“,

ve které všechny třídy vyráběly vánoční dekorace a drobné dárky. Ty 4.12. našly místo na pultech našeho školního „Vánočního trhu“.

Dana Vajskébrová

Wroclaw - zájezd s přírodovědnou tématikou
Wroclaw

Fotogalerie - Wroclaw

Cílem letošního předvánočního zájezdu s přírodovědnou tématikou se stala

polská Wroclaw.

14. 12. 2018 se do tamní ZOO vypravilo 43 žáků z druhého stupně. V nejstarší ZOO Evropy jsme mohli obdivovat nejen rozsáhlé výběhy se zvířaty, ale i tematicky laděné pavilony. Většina z nás zamířila do Afrikária, kde nalezl domov i hroch Váleček z pražské ZOO.

Po prohlídce ZOO jsme absolvovali komentovanou prohlídku města, během které jsme navštívili katedrálu sv. Jana Křtitele, prošli jsme se historickým centrem na ostrově Tumski, poblíž hlavního náměstí tzv. Rynku obdivovali architekturu domů s názvy: Jeníček a Mařenka. Celá prohlídka města s sebou přinesla jeden společný cíl: najít co nejvíce sošek trpaslíků, které jsou rozesety po Wroclawi a úzce souvisí s historií města z 80. let minulého století.

Závěr dne ve Wroclawi patřil návštěvě Rynku a místních adventních trhů. Vánočně naladění, promrzlí a spokojení jsme usedali do autobusu a už se těšíme, kam vyrazíme za rok Smile .

Andrea Krmenčíková

Beseda s myslivcem

Fotogalerie - Beseda s myslivcem

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 se hodina přírodopisu v 8. třídě proměnila v

besedu s myslivcem,

během které se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o stavbě těla, výskytu, ochraně a sčítání zvěře. Zazněly také informace o fungování a činnosti mysliveckých spolků. Nechyběla ani praktická ukázka loveckých trofejí, shozů, lovecké zbraně i myslivecké mluvy. Žáci odcházeli obohaceni nejen o informace, ale i pár dobře míněných rad, jak svým chováním neškodit přírodě.

Andrea Krmenčíková

Florbalový turnaj v Nymburce

Fotogalerie - Florbalový turnaj v Nymburce

V úterý 20. listopadu se vybraní žáci šestého a sedmého ročníku zúčastnili tradičního

florbalového turnaje v Nymburce.

Přes veškerou jejich snahu všechna utkání ve skupině prohráli a skončili hluboko v poli poražených.

Vladimír Hojsák

Bruslařský klub opět v akci
Bruslařský klub ZŠ Křinec opět v akci

Fotogalerie - Bruslařský klub ZŠ Křinec opět v akci

Bruslařský klub ZŠ Křinec opět v akci.

Několika žákům naší základní školy se nechtělo čekat na přírodní led, a tak si vyjeli zabruslit na zimní stadion do Nymburka, jehož ledová plocha jim patřila celé dvě hodiny. Ze zimy do zimy, další akci plánujeme na léto.

Vladimír Hojsák

Šachový turnaj „Velká cena manželů Suchoradských“
Šachový turnaj

Fotogalerie - Šachový turnaj

V sobotu 24. listopadu se v naší škole konal

1. ročník šachového turnaje

„Velká cena manželů

Suchoradských“.

Navazujeme na velmi oblíbené a ve své době ( 1. ročník se konal v roce 1972 ) věhlasné Turnaje Špuntů, které manželé Suchoradští pořádali v Rožďalovicích.

Celkem hrálo 75 dětí, které přijely z Nymburka, Lysé nad Labem, Poděbrad, Českého Brodu, Kolína, Čelákovic, Milovic, Rožďalovic a dokonce i z Vlašimi a Prahy.

Vítězem turnaje mladších se stal žák naší školy Adam Mrázek, turnaj starších vyhrál Tonda Pešek z Čelákovic a juniory Kryštof Pechánek taktéž z Čelákovic.

Doufáme, že se všem turnaj líbil a že příští rok opět k nám do Křince přijedou.

Ing. Tomáš Mrázek

Eva tropí hlouposti

Dne 24. 10. 2018 se devátá třída opět vydala do Prahy do

Divadla Na Fidlovačce

na představení

komedie Eva tropí hlouposti.

Veselý obsah hry všechny pobavil .

Mgr. L. Hájková

Soutěž o nej, nej, nej dýni

Fotogalerie - Soutěž o nej, nej, nej dýni

Dne 2. 11.2018 se na 1. stupni naší školy uskutečnila tradiční

soutěž o nej, nej, nej dýni.

Letos se této soutěže zúčastnilo 24 soutěžících. Komise složená ze všech dětí na prvním stupni nakonec rozhodla, že ve velké konkurenci 1. místo získal Jakub Kubálek, 2. místo obsadila Anežka Kubíčková, 3. byla Nela Cabrnochová. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným za krásné a nápadité exponáty.

Mgr. Světlana Vošická

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>