Rozsvěcení vánočního stromku

Fotogalerie - Vánoční strom

V pátek 29. 11. se na náměstí v Křinci konalo tradiční slavnostní

rozsvěcení vánočního stromku.

Po projevech pana ředitele a pana starosty se stromek rozzářil a děti naší mateřské a základní školy zarecitovaly básničky a zazpívaly několik vánočních koled a písní. A tak začal advent.

Tři sněhuláci

Fotogalerie - Tři sněhuláci

Společně s děvčaty ze šesté třídy jsme se postaraly o výzdobu atria naší školy. Jakmile vejdete za vrata školy, přivítají Vás

tři sněhuláci.

" Bez pana učitele Vladimíra Hojsáka by to ale nebylo tak jednoduché. Ten nám totiž připravil a nařezal dřevo, za což mu patří velké díky. Děvčata se pak už postarala o barvení a já potom o lakování a šály. Byla to tedy týmová práce, ale myslím, že se povedla. "

Veronika Novotná

Vánoční trhy

Fotogalerie - Vánoční trhy

Dne 3. 12. uspořádali žáci školy oblíbené

vánoční trhy.

Návštěvníci si mohli prohlédnout žákovské výrobky, popřípadě si i některé zakoupit. Příjemné chvíle bylo možno strávit také v kavárně nebo v čajovně, kde jste si mohli k oblíbenému nápoji zakousnout některou ze sladkostí, které přinesli žáci od svých maminek nebo babiček. Tak zase zase za rok. "

Mgr. Světlana Vošická

Mořský svět a Krokodýlí ZOO
Mořský svět a krokodýlí ZOO

Fotogalerie - Mořský svět a krokodýlí ZOO

Obrazový materiál v učebnicích a na internetu již nebyl pro přírodovědce ze sedmé třídy dostačující, z toho důvodu se vydali na objevitelskou exkurzi do

MOŘSKÉHO SVĚTA a KROKODÝLÍ ZOO.

V mořském světě žasli nad krásou tropických druhů žahavců, ryb, korýšů, dokonce i žraloků černoploutvých. Dozvěděli se mnoho zajímavostí o zubech čtverzubců, agresivitě piraní, obraně ježíků. Druhá zastávka byla věnována nebezpečným plazům. Skrze tenké sklo terárií poznali více než 10 druhů krokodýlů, z nichž nejzajímavější byla Káča – krokodýl kubánský. Nejen, že všechny přivítala vydáním zvuku, při kterém byla viditelná hrdelní záklopka, také se před námi ponořila do vody, což nemá zrovna v oblibě. Všichni přírodovědci si však s oblibou prohlédli všechny druhy krokodýlů, dravých želv, dokonce i jedovatých hadů. Uvidíme, kolik informací v nich zůstalo do brzkého opakovacího testu :-)

Andrea Krmenčíková

Když chceš, tak to dokážeš
Když chceš, tak to dokážeš!

Fotogalerie - Když chceš, tak to dokážeš!

Ve čtvrtek 28. 11. navštívil naši školu zpěvák, muzikant a hudebník

Radek Banga

se svým preventivním programem

,,Když chceš, tak to dokážeš!“.

Více než dvě hodiny dokázal udržet pozornost žáků 4. až 9. ročníku. Sdílel s nimi svůj životní příběh a své zkušenosti. Tím se je snažil namotivovat k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování. "

Velkou odměnou pro žáky bylo závěrečné focení, všech i jednotlivců, s tímto umělcem a zajímavým člověkem.

Úprava cen obědů od 1.1.2020
Oběd

Upozornění pro rodiče

Z důvodu rostoucích cen potravin budou od 1.1.2020 upraveny ceny obědů následovně:

Strávníci do 6 let - měsíční záloha 840,- Kč

Přesnídávka …… 10,- Kč

Oběd ..........…..… 22,- Kč

Svačina ........…… 10,- Kč

Strávníci do 6 let - měsíční záloha 960,- Kč

Přesnídávka …… 10,- Kč

Oběd ..........…..… 28,- Kč

Svačina ........…… 10,- Kč

Od 7 do 10 let   - 31,- Kč - měsíční záloha 620,- Kč

Od 10 do 15 let - 33,- Kč - měsíční záloha 660,- Kč

15 a více let       - 35,- Kč - měsíční záloha 700,- Kč

Cizí strávníci      - 68,- Kč - měsíční záloha 1360,- Kč

Divadlo v Poděbradech

Fotogalerie - Divadlo v Poděbradech

V pátek 8.11. navštívily děti prvního stupně

divadlo v Poděbradech.

Pohádka se jmenovala Čtyřlístek. Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín se vydali za bájným Talismanem Moci, který umí ovládat vše živé! Aby ho naši čtyři přátelé získali, museli se vypravit do dalekých himalájských hor a na prosluněnou Havaj. Do cesty se jim ovšem postavil prohnaný a vykutálený profesor Zádrhel, který si na kouzelný talisman dělal také zálusk. Ale všechno nakonec dobře dopadlo, jako v každé správné pohádce.

Za první stupeň Michaela Antošová

Svatý Martin v 1. třídě

Fotogalerie - Svatý Martin v 1. třídě

Datum 11.11. přímo vybízel k tomu se seznámit se

svatým Martinem.

Proto jsme se s prvňáky neučili podle běžného rozvrhu, ale zařadila jsem tématickou výuku. Do školy šli tentokrát jen s batůžkem, svačinou a s penálem. Dozvěděli se, kdo byl sv. Martin, naučili se básničku, mluvili jsme o zvycích, které se na sv. Martina dodržují, pomohli najít běloušovi cestu k Martinovu domů a v neposlední řadě upekli svatomartinské rohlíčky, které se jim moc povedly.

Veronika Novotná

Turnaj ve stolním tenisu
Stolní tenis

Fotogalerie - Stolní tenis

Ve čtvrtek 31. 10. 2019 se chlapci a děvčata naší školy zúčastnili tradičního

tenisového turnaje

v Lysé nad Labem. Družstvo děvčat skončilo na šestém místě a chlapci po stále se zlepšujícím výkonu obsadili výborné třetí místo.

Vladimír Hojsák

Nej, nej, nej dýně

Fotogalerie - Nej, nej, nej dýně

Dne 1.11.2019 se na 1. stupni naší školy uskutečnila tradiční soutěž o

nej, nej, nej dýni.

Této soutěže se zúčastnilo celkem 29 dětí. Naši malí porotci neměli rozhodování o tom, kdo vyhraje, vůbec jednoduché. K vidění byly dýně vyřezávané, malované a ozdobené přírodninami, ale i dýně v podobě prasátek, šnečka, kočičky, jednorožce, myšek, lva nebo rybičky.

Všechny dýně byly moc krásné.

V této velké konkurenci vyhráli tito žáci :

1. místo Anežka Kubíčková ze 4. třídy, 37 bodů

2. místo Jolana Žáková, ze 4. třídy, 28 bodů

3. místo Štěpán Mrázek, ze 3. třídy, 21 bodů

4. místo Jan Černý, z 5. třídy, 18 bodů

Vítězové si odnesli keramické dýničky a všichni ostatní účastníci sladkosti. Děkujeme za účast v této soutěži. A už teď se těšíme, s jakými novými nápady na dekorování dýní se setkáme a inspirujeme příští rok .

Světlana Vošická, Lenka Reichová

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>