Organizační pokyny pro výuku od 17. ledna
Lyžařský kurs

Účastníci lyžařského kurzu zůstávají do čtvrtka 20. ledna (včetně) v karanténě.

Obědy jsou hromadně do čtvrtka odhlášeny.

Vyučující zadají do Google učebny úkoly a pokyny pro následující dny, kdy budou žáci doma.

Výuka žáků 8. B, kteří se neúčastnili lyžařského kurzu, bude po tyto dny probíhat podle rozvrhu 8. A.

Provoz školy od 3.1.
Opatření MŠMT

Leták v pdf zde

Opatření MŠMT 3.1.

Mikulášská nadílka

Dopravní výchova

Fotogalerie - Dopravní výchova

Dne 7.12.2021 se děti ze 1., 2., 3. a 5. třídy účastnily praktického

pořadu o Dopravní výchově.

Procvičily si teoretické a praktické dovednosti z této oblasti, které aktivně využívají každý den nejen při cestě do školy. Jako odměnu za jejich zájem a projevené znalosti děti dostaly velkou pochvalu a malé dárečky – reflexní odrazky na oděv. Tyto praktické dárky jistě přispějí k ochraně dětí v silničním provozu, zvláště pak za snížené viditelnosti.

S. Vošická

Dopravní hřiště

Fotogalerie - Dopravní hřiště

Dne 19. 10. 2021 se vydala čtvrtá třída za dobrodružstvím do Nymburka na

dopravní hřiště.

Všichni se moc těšili a doufali, že ukážou, co všechno už z dopravní výchovy zvládnou. Nejprve je čekala teorie. Paní Cibulková nikoho nešetřila, ale žáci docela obstáli a nemohli se dočkat, až dostanou kola a začnou jezdit. A ouha. Tady se ukázalo, že jenom teorie nestačí. Skloubit teorii s praxí se některým dařilo velice špatně a ačkoli se snažili sebevíc, tak neustále dělali chyby. Tak doufejme, že až tam opět pojedeme na jaře, budou už zručnější a podaří se jim získat průkaz cyklisty. Ale i přes některé neúspěchy jsme si všichni celé dopoledne parádně užili.

Adventní tvoření

Fotogalerie - Adventní tvoření

Přiblížila se nám doba Vánoc. Jedna z maminek Jana Horáková z květinky Konvalinka byla tak moc hodná a kývla na nabídku

adventního tvoření

s naší třídou. Dětem pověděla něco o povolání floristky a jaké to je mít a starat se o květinářství. Nachystala pro každého balíčky na tvoření a mohlo se začít. Každý si vyrobil krásný adventní věnec a vánoční svícen. Děti tvoření velmi bavilo a výrobky se všem povedly. Posuďte sami ve fotogalerii.

Veronika Novotná

Barvy a materiály podle Jacquesa Lecoqa

Fotogalerie - Barvy a materiály podle Jacquesa Lecoqa

Měli jsme tu čest a naši školu navštívila

Vendula Prager-Rytířová

- herečka, tanečnice, choreografka a divadelní pedagožka. Pro děti na prvním stupni si připravila program pod názvem

"Barvy a materiály podle Jacquesa Lecoqa".

Děti se dozvěděly, že i barvy se dokáží hýbat. Naučily se ztvárňovat jednotlivé barvy pohybem. Pohybem dokázaly znázornit duhu a poté také dětmi nakreslené mandaly. Byl to program plný pohybu, hudby, zábavy a smíchu.

Veronika Novotná

Nej, nej, nej dýně
Vysvědčení 1. třída

Fotogalerie - Nej, nej, nej dýně

Dne 1. 11.2021 se na 1. stupni naší školy uskutečnila tradiční

soutěž o nej, nej, nej dýni.

Letos se této soutěže zúčastnilo 32 soutěžících dýniček. Komise složená ze všech dětí na prvním stupni nakonec rozhodla, že ve velké konkurenci

1. místo získal Štěpán MRÁZEK z 5. třídy

2. místo obsadila Petra KORDAČOVÁ ze 4. třídy

3. místo patřilo Davidovi KLEMENSOVI ze 1. třídy

Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným za krásné a nápadité exponáty.

Světlana Vošická

Exkurze Pražský hrad 8.B
Pražský hrad 8.B

Fotogalerie - Pražský hrad 8.B

Dne 21.10. 2021 navštívila třída 8. B Prahu. Zde si se skvělým výkladem průvodkyně prohlédli

areál Pražského hradu.

Měli ho celý téměř pro sebe, jak je vidět na fotografiích. Prohlídka se všem velmi líbila.

L. Hájková a R. Zvěřinová

Korálková dílna

Fotogalerie - Korálková dílna

Dne 11. a 12. října 2021 tvořili žáci 1. stupně z korálků.

V KORÁLKOVÉ DÍLNĚ

si letos mohli žáci vyrobit vánoční hvězdu, anděla, sněhuláka, kobru a mimoně. Tvoření jim šlo opravdu skvěle. Všichni jsme měli možnost si zakoupit krásné výrobky z výstavy.

Pavlína Brzobohatá

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>