Provoz školy v červenci a srpnu 2020
leto1

Mateřská škola:

Dovolená od 13. července 2020 do 21. srpna 2020. V tomto období bude MŠ uzavřena. Provoz bude zahájen v pondělí 24. srpna 2020.

Základní škola:

Po oba měsíce probíhají letní prázdniny. Úřední dny pro rodiče jsou od úterý 25. srpna 2020, vždy od 8.00 do 12.00 hodin.

Slavnostní začátek nového školního roku 2020/21 je

v úterý 1. září 2020 v 7.45 hod.

před budovou školy.

Čert a Mikuláš
Čerti a Mikuláš

Fotogalerie - Čerti a Mikuláš

6. prosince tradičně žáci devátého ročníku připravili v naší škole

čertovsko-mikulášskou nadílku.

Jak pejsek s kočičkou dělali dort.
Jak pejsek s kočičkou dělali dort

Fotogalerie - Jak pejsek s kočičkou dělali dort

Ani zvláštní režim, který teď panuje ve škole nás neodradil od toho se učit zase tak trochu jinak. :-)

Na základě této pohádky jsme se naučili, co do dortu patří a co ne, připomněli jsme si, kdo má kdy svátek a narozeniny a udělali jsme si nejen

matematický dort,

ale i opravdový. Jelikož je sezóna jahod, dort byl samozřejmě jahodový a jelikož byl nepečený, zvládly si ho děti udělat úplně samy. Druhý den jsme si na něm všichni moc pochutnali.

Veronika Novotná

Konverzační soutěž v německém jazyce

Dne 19. února se v Nymburce konalo okresní kolo

Konverzační soutěže v německém jazyce.

Z naší školy se zúčastnili Ondřej Hurych, Adam Otta a Ondřej Šifta z 9.třídy. V kategorii II.A statečně bojovali a patří jim 9., 10. a 11.místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Michaela Antošová

Informace ke sběru papíru
Informace ke sběru papíru  v dubnu 2020

Informace ke sběru papíru

O termínu sběru papíru budete zavčas informováni.

Mgr. Tomáš Veverka, ředitel školy

Spisovatelka Zuzana Poslíšilová
Spisovatelka Zuzana Pospíšilová

Fotogalerie - Spisovatelka Zuzana Pospíšilová

Dne 11.2.2020 nás navštívila

spisovatelka Zuzana Pospíšilová.

Autorka za námi vážila dlouhou cestu. Připravila si pro žáky 1. stupně interaktivní besedy. Napsala celkem 246 knih a některé z nich dětem poutavě představila. Seznámila žáky s dlouhým procesem vzniku knihy a pochlubila se knižními miminky 2020. Žáci plnili veselé hádanky, rébusy a přesmyčky. Někteří čtenáři si přinesli knihy k podpisu. Sdělovali autorce zážitky a postřehy z četby vybraných knih. Do školní knihovničky nám spisovatelka věnovala knihy KOUZELNÁ TŘÍDA V ZOO a UF,ONI PŘISTÁLI.

Mgr. Pavlína Brzobohatá

Přírodovědná exkurze v Regensburgu
Přírodovědna exkurze v Regensburgu

Fotogalerie - Přírodovědna exkurze v Regensburgu

Den plný zázraků zažili žáci druhého stupně během

Přírodovědné exkurze v Regensburgu

v pátek 13. 12. 2019. Někteří spatřili zázrak při návštěvě Přírodovědného muzea, kde mohli ve 3D zobrazení obdivovat pracovitost včel v úlu či krásu živého sklípkana. Pro jiné byl jedinečný pohled na kvetoucí strom uprostřed města, na který padaly sněhové vločky. Na všechny dýchla zázračná majestátnost katedrály Sv. Petra i malebnost adventních trhů. Avšak nejkrásnější okamžiky jsme zažili v Bazilice Narození Panny Marie, která byla slavnostně rozsvícena, a všemu vévodila nádherná hudba linoucí se z varhan. Tato atmosféra nás všechny usadila do lavic a donutila tiše poslouchat. Tiší žáci byli zázrakem pro mě.

Andrea Krmenčíková

Veselé bubínky

Fotogalerie - Veselé bubínky

Dne 10. a 11. 2.2020 první a druhý stupeň naší školy navštívila

paní Věrka Martincová

se svým pořadem

Veselé bubínky.

Toto interaktivní setkání seznamuje děti s přírodními, ručně vyráběnými, hudebními nástroji. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí o výrobě, použitých materiálech a způsobu využití těchto nástrojů. A jaké by to bylo setkání s hudebními nástroji, kdyby si na všechny nemohli zahrát. Vyzkoušeli si hru na tibetské mísy, drhla, šamanské a Djembe – velké bubny, různé píšťaly, dešťové hole a zvonky. Dětem se pořad velmi líbil a věříme, že jim pomůže najít cestu k hudbě.

S. Vošická

Beseda s myslivcem

Fotogalerie - Beseda s myslivcem

Již tradicí se stala

Beseda s myslivcem

v 8. třídě, uskutečněná 16.12.2019. Tato beseda vhodně doplňuje a rozšiřuje učivo o sudokopytnících našich lesů a polí. Zazněla spousta zajímavostí o srnčí a černé zvěři, některé informace byly dokonce vyřčeny mysliveckou hantýrkou. Největším lákadlem pro žáky ovšem byly donesené trofeje a lovecká zbraň. V závěru zaznělo pár rad, jak se správně chovat nejen ke zvěři, ale k přírodě vůbec.

Andrea Krmenčíková

Tři králové

Fotogalerie - Tři králové

Skončily prázdniny a my jsme se vrátili do školy. Aby pro prvňáčky nebyl start tak náročný, povídali jsme si

o třech králích.

Přečetli jsme si příběh, vymýšleli jsme, co bychom my dali Ježíškovi, zamýšleli jsme se i nad nehmotnými dary. Při zdravotním cvičení "Co viděla kometa na své cestě" jsme se hezky protáhli. Každý, kdo ve třídě našel hvězdičku, si na ni mohl napsat novoroční přání. Některá přání byla opravdu moc hezká. Vysvětlili jsme si také, že K + M + B nejsou počáteční písmena jmen tří králů, jak se mnoho lidí domnívá, nýbrž zkratka latinského Christis mansionem benedictat, což znamená Kristus nechť požehná tento příbytek. Později lidé podle těchto tří písmen mudrce pojmenovali Kašpar, Melichar a Baltazar. Nakonec si každý vyrobil svou královskou korunu.

Veronika Novotná

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>