Planetárium

Fotogalerie - Mobilní planetárium

V úterý 9. ledna navštívilo naši školu

mobilní planetárium.

V průběhu celého dne se v nafukovacím stanu vystřídali všichni žáci. První stupeň se ponořil do tajů vesmíru. Děti si prohlédly zblízka planety Sluneční soustavy, dozvěděly se, čím se liší planeta od hvězdy, co je to Alfa Centauri a jaká jsou nejznámější souhvězdí. Program pro druhý stupeň byl zaměřen na klimatické změny na Zemi. Žákům byly vysvětleny termíny – globální oteplování, skleníkový efekt, skleníkové plyny, tání ledovců, ničení pralesů atd. Cílem bylo, aby se dokázali zamyslet nad budoucností naší Země. Všem, ať už to byly žáci nebo vyučující, se program líbil.

Zpívání v kostele
zpivanikostel

Fotogalerie - Zpívání v kostele

Už několik dní máme nový rok. Vraťme se alespoň na fotografiích do předvánočního času loňského roku.

Zpívání v kostele sv. Jiljí

dne 21. 12. 2017 ve fotogalerii.

Florbalový turnaj
florbal

Fotogalerie - Florbalový turnaj

V úterý 12. prosince se starší žáci ZŠ Křinec zúčastnili tradičního

florbalového turnaje

v Nymburce. Po lítých bojích postoupili ze základní skupiny. Družstvo Sadské porazili na samostatné nájezdy a otevřela se před nimi cesta k boji o medaile. Tuto naději jim docela rychle vzali žáci ze Semic, kteří se nakonec stali vítězi turnaje.

Vladimír Hojsák

Anglické divadlo – Christmas escapades

Dne 19.12.2017 naší školu navštívili herci

anglického divadla Azyzah.

Na programu měli představení

Christmas escapades

s vánoční tematikou. Ač herci hovořili anglicky, tak i ti nejmenší žáci pochopili, co jim herci sdělují a spontánně reagovali. Představení bylo zábavné, plné vtipných scének, písniček a her, do kterých se zapojily i děti. Žáci si zopakovali mnoho anglických slovíček a frází, které tu slyšeli z úst rodilého mluvčího. Divadelní představení se dětem velice líbilo a bylo netradičním zpestřením adventního času s vůní anglických Vánoc.

S. Vošická

Exkurze do Vídně

viden

Fotogalerie - Exkurze do Vídně

V pátek 18. 12. 2017 se žáci druhého stupně se zájmem o přírodopis vypravili na

exkurzi do Vídně.

Výlet započal procházkou historickým centrem Vídně, kde jsme navštívili kostel sv. Ruprechta - nejstarší kostel ve Vídni, katedrálu sv. Štěpána i komplex vídeňského hradu zvaný Hofburg. Zde se nalézal jeden z přírodovědných cílů naší exkurze, tzv. motýlí dům – Schmetterlinghaus, v němž nám nad hlavami lítali motýli různých barev a velikostí.

Následně jsme navštívili přírodovědné muzeum proslulé bohatými sbírkami minerálů a drahokamů, vycpaných exponátů vyhynulých či kriticky ohrožených zvířat, ale i zkamenělin a antropologických nálezů dokládajících vývoj člověka. Mezi největší skvosty patří 29 500 let stará a pouhých jedenáct centimetrů vysoká „Willendorfská Venuše" a sál dinosaurů, který kromě koster nabízí i velmi realisticky působící model Allosaura, který je nejen pohyblivý, ale vydává i hrůzostrašný řev.

Závěr exkurze patřil návštěvě adventních trhů, kde jsme se s trdelníkem v ruce nechali nakazit vánoční náladou.

Andrea Košvancová

Beseda s myslivcem
myslivec

Fotogalerie - Beseda s myslivcem

Pondělní hodina přírodopisu v 8. třídě se proměnila

v besedu s myslivcem,

během které se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o stavbě těla, výskytu, ochraně a sčítání zvěře. Zazněly také informace o fungování a činnosti mysliveckých spolků. Nechyběla ani praktická ukázka loveckých trofejí, shozů a lovecké zbraně. Žáci odcházeli obohaceni nejen o informace, ale i pár dobře míněných rad, jak svým chováním neškodit přírodě.

Andrea Košvancová

Mikuláš s čerty a anděly nadělovali
mikulas

Fotogalerie - Mikuláš s čerty a anděly nadělovali

Již tradicí se na naší škole stalo, že se žáci 9.třídy promění v

Mikuláše, anděly a čerty.

I letos se u nás na škole nadělovalo, recitovalo i odnášelo do pekla. V tuto chvíli už jsou všichni hodní a čerti se objeví zase za rok.

Dana Vajskébrová

Mikulášsko-čertovská diskotéka
diskoteka

Fotogalerie - Mikulášsko-čertovská diskotéka

Dne 6. 12. 2017 uspořádali žáci osmého ročníku pro školní družinu a první stupeň naší školy

Mikulášsko-čertovskou diskotéku.

Děti čekaly zábavné soutěže, hry a sladké odměny .Ty jim zajistilo Sdružení rodičů Křinec. Diskotéka se všem líbila, akce se osmákům povedla.

Ludmila Hájková

Zeměpisný program - Afrika, Papu-Papua
papua

Fotogalerie - Afrika, Papu-Papua

Dne 4. 12. 2017 se zúčastnili žáci druhého stupně dvou zeměpisných programů pana Tomáše Kubeše. Šestý a sedmý ročník absolvoval téma

Afrika,

osmý a devátý téma

Papu- Papua.

Program byl doplněný sdílením vlastních zážitků, spoustou fotografií a dokumentárních videí. Vyprávění pana Kubeše bylo velmi poutavé, všichni byli velmi nadšeni.

Ludmila Hájková

Vánoční trh
vantrh

Fotogalerie - Vánoční trh

Dne 7. 12. 2017 proběhl na naší škole tradiční

vánoční trh

a návštěvníci měli možnost občerstvit se v naší kavárně.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>