Pozvánka na vánoční besídku

Hallowen Motýlci
1.listopadu 2018 - HALLOWEEN

Fotogalerie - 1.listopadu 2018 - HALLOWEEN

Dnes se u nás u „Motýlků“ slavil

svátek všech strašidel, čarodějnic a dýní - HALLOWEEN !

Paní učitelka a děti měly krásné kostýmy a moc jim to slušelo. Celý den byl tajemný, plný zábavy, kouzel, vyrábění a ochutnávání.

Za třídu Motýlků Dominika Merklová

Den stromů - Berušky
Den stromů – „Berušky“

Fotogalerie - Den stromů – „Berušky“

V měsíci říjnu se připomíná význam stromů. I ty mají svůj svátek –

20. října. Den stromů

byl ve světě vyhlášený již dříve, ale v České republice se začal slavit od roku 1906. V tento den se po celém světě konají akce jako například různé prohlídky parků, cesty do lesa, vysazování stromů apod. Tento den má připomenout, jak důležité pro naší planetu lesy a stromy jsou. I my jsme s předškoláky vyrazili do nedalekého lesa Chotuc, kde se děti zážitkovou formou seznamovaly s různými druhy stromů, jejich plody a listy.

Za třídu „Berušek“    Ivana Merklová   Bc. Nikola Hejduková

Hruštičkový den - Motýlci
Hruštičkový den u „Motýlků“

Fotogalerie - Hruštičkový den u „Motýlků“

Podzim je již v plném proudu, a jelikož nám plnými hrstmi nabízí své voňavé a barevné dary, vybrali jsme si

podzimní ovocné plody – hrušky.

Nejprve jsme hrušku vybarvovali, ochutnávali, zapouštěli barvy, soutěžili o nejkrásnější hruštičku, dozvěděli jsme se jak je zdravá, že obsahuje spoustu vitamínů, co se z hrušky všechno dělá. Na zahradě jsme si pochutnali na hruškovém závinu a nakonec jsme si domů odnesli hruškového muffínka.

Za třídu „Motýlků“ – Dominika Merklová

Podzim u Motýlků
Podzim u „Motýlků“

Fotogalerie - Podzim u „Motýlků“