Rafty Jizera 8.třída

Fotogalerie - Rafty Jizera 8. třída

V pondělí 17.6. se z nás na krásné 2 a půl hodiny stali

rafťáci.

Je sice pravda, že nás do Kopidlna dohánělo rodinné taxi, abychom byli v plném počtu, ale řekněme si: "Kdo to má?" Cesta uběhla hladce a my si připomněli pobyt na Malé Skále během adaptačního kurzu. Prodejna byla stále na svém místě a to se před pádlováním hodí. Nástup na vodu byl skoro s rozeběhem. :) Netrvalo dlouho a svršky ani spodky nezůstaly suché. Nadpoloviční většina ochutnala osvěžující Jizeru a na závěr také nabídku v občerstvení. Naštěstí byl stánek také na svém místě. Škoda, že to bylo tak krátké. Tak někdy zase AHOOOOJ.

Jarda, Andrea a říční piráti

Soutěž v poskytování první pomoci

Fotogalerie - Soutěž v poskytování první pomoci

Ve čtvrtek 20. 6. se vydaly děti z kroužku

,,Hlídka první pomoci“

" do Nymburka na Ostrov. Zde, jako každoročně, pořádala zdravotnická škola soutěž v poskytování první pomoci. Naši malí ani větší zdravotníci se zde neztratili. Soutěžili mezi sebou žáci prvního i druhého stupně. Naši žáci obsadili druhé místo (Markéta Kordačová, Mariana Kubelová a Klára Němcová). Na třetí pozici se umístilo družstvo z prvního stupně (Adéla Hlinovská, Adéla Němcová, Veronika Brzobohatá, Květa Novotná a Petra Kordačová). Stejně jako v loňském roce jsme získali ocenění pro nejlepšího kapitána družstva – Markéta Kordačová. Děkuji tímto všem soutěžícím za skvěle odvedenou práci. Poděkování patří i organizátorům soutěže. "

Pasování na čtenáře

Fotogalerie - Pasování na čtenáře

Pátek 21. 6. byl velkým dnem pro naše prvňáčky. V místní knihovně je čekala královna Abeceda se svou družinou. Děti předvedly, jak už umí číst a královna je po té pasovala na

Rytíře řádu čtenářského.

Ornita - živí dravci

Fotogalerie - Ornita - živí dravci

V pátek 21. 6. naší školu navštívila společnosti ORNITA, která měla pro děti připravenou přednášku na téma

„Ptáci na obzoru“.

Vyslechli jsme si poutavé povídání o tom, jak lidská činnost působí na krajinu a ovlivňuje (bohužel ve většině případů negativně) život volně žijících ptáků. Dozvěděli jsme se také, co bychom měli dělat, abychom ptákům alespoň trochu pomohli.

Součástí přednášky byly ukázky vycpaných exponátů, ale seznámili jsme se především se živými dravci. Pan chovatel nám o nich pověděl velice zajímavé informace a nechal děti, aby si je pohladily. Mohli jsme si tak velmi zblízka prohlédnout poštolku, káně lesní, sokola stěhovavého a luňáka červeného.

Přednáška byla velmi zajímavá a poučná.

Veronika Novotná

Fotbalový turnaj Libice nad Cidlinou
mcdonald

Po vítězství fotbalistů ZŠ Křinec na domácím turnaji se 12. června setkala stejná družstva na fotbalovém turnaji v Libici nad Cidlinou, pořádaném místní ZŠ. Sestavu doplnili ještě hráči ZŠ Rožďalovice a ZŠ Dymokury. Tentokráte hráli mladší žáci na celé hřiště podle pravidel velkého fotbalu. Všichni se řídili heslem

,,Kdo dá gól, vyhraje!“

Naši hráči žádný gól nedali, ani nedostali. Ze tří zápasů měli skóre 0 : 0 a skončili na třetím místě. Nejvíce gólů vsítili Rožďalovice a po zásluze celý turnaj vyhráli. Na druhém místě skončila domácí škola z Libice a tabulku turnaje uzavírala ZŠ Dymokury.

Vladimír Hojsák

Jumppark 6. třída

Fotogalerie - Jumppark 6. třída

6. třída se třídním výletem prohopsala. Úterý 18.6.2019 jsme společně strávili v

JUMP PARKU

na Jarově. Zde si zařádil skutečně každý – někdo si zahrál basketbal nebo vybíjenou, jiní využili žíněnek k přemetům či stojkám, další se učili chodit po laně a ti hravější skákali do bazénu plného pěny. Vrátili jsme se celí, zpocení a spokojení :-)

Andrea Krmenčíková

Bruslení v červnu

Fotogalerie - Bruslení v červnu

Je vám teplo?

Jděte si zahrát hokej!

! Přesně tak to udělali členové BK ZŠ Křinec 5. června. Vyrazili na dvě hodiny na ledovou plochu zimního stadionu v Nymburce, kde si mohli vytříbit svou bruslařskou techniku.

Vladimír Hojsák

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>