Jak pejsek s kočičkou dělali dort.
Jak pejsek s kočičkou dělali dort

Fotogalerie - Jak pejsek s kočičkou dělali dort

Ani zvláštní režim, který teď panuje ve škole nás neodradil od toho se učit zase tak trochu jinak. :-)

Na základě této pohádky jsme se naučili, co do dortu patří a co ne, připomněli jsme si, kdo má kdy svátek a narozeniny a udělali jsme si nejen

matematický dort,

ale i opravdový. Jelikož je sezóna jahod, dort byl samozřejmě jahodový a jelikož byl nepečený, zvládly si ho děti udělat úplně samy. Druhý den jsme si na něm všichni moc pochutnali.

Veronika Novotná

Konverzační soutěž v německém jazyce

Dne 19. února se v Nymburce konalo okresní kolo

Konverzační soutěže v německém jazyce.

Z naší školy se zúčastnili Ondřej Hurych, Adam Otta a Ondřej Šifta z 9.třídy. V kategorii II.A statečně bojovali a patří jim 9., 10. a 11.místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Michaela Antošová

Informace ke sběru papíru
Informace ke sběru papíru  v dubnu 2020

Informace ke sběru papíru

O termínu sběru papíru budete zavčas informováni.

Mgr. Tomáš Veverka, ředitel školy

Tři králové

Fotogalerie - Tři králové

Skončily prázdniny a my jsme se vrátili do školy. Aby pro prvňáčky nebyl start tak náročný, povídali jsme si

o třech králích.

Přečetli jsme si příběh, vymýšleli jsme, co bychom my dali Ježíškovi, zamýšleli jsme se i nad nehmotnými dary. Při zdravotním cvičení "Co viděla kometa na své cestě" jsme se hezky protáhli. Každý, kdo ve třídě našel hvězdičku, si na ni mohl napsat novoroční přání. Některá přání byla opravdu moc hezká. Vysvětlili jsme si také, že K + M + B nejsou počáteční písmena jmen tří králů, jak se mnoho lidí domnívá, nýbrž zkratka latinského Christis mansionem benedictat, což znamená Kristus nechť požehná tento příbytek. Později lidé podle těchto tří písmen mudrce pojmenovali Kašpar, Melichar a Baltazar. Nakonec si každý vyrobil svou královskou korunu.

Veronika Novotná

Veselé bubínky

Fotogalerie - Veselé bubínky

Dne 10. a 11. 2.2020 první a druhý stupeň naší školy navštívila

paní Věrka Martincová

se svým pořadem

Veselé bubínky.

Toto interaktivní setkání seznamuje děti s přírodními, ručně vyráběnými, hudebními nástroji. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí o výrobě, použitých materiálech a způsobu využití těchto nástrojů. A jaké by to bylo setkání s hudebními nástroji, kdyby si na všechny nemohli zahrát. Vyzkoušeli si hru na tibetské mísy, drhla, šamanské a Djembe – velké bubny, různé píšťaly, dešťové hole a zvonky. Dětem se pořad velmi líbil a věříme, že jim pomůže najít cestu k hudbě.

S. Vošická

Spisovatelka Zuzana Poslíšilová
Spisovatelka Zuzana Pospíšilová

Fotogalerie - Spisovatelka Zuzana Pospíšilová

Dne 11.2.2020 nás navštívila

spisovatelka Zuzana Pospíšilová.

Autorka za námi vážila dlouhou cestu. Připravila si pro žáky 1. stupně interaktivní besedy. Napsala celkem 246 knih a některé z nich dětem poutavě představila. Seznámila žáky s dlouhým procesem vzniku knihy a pochlubila se knižními miminky 2020. Žáci plnili veselé hádanky, rébusy a přesmyčky. Někteří čtenáři si přinesli knihy k podpisu. Sdělovali autorce zážitky a postřehy z četby vybraných knih. Do školní knihovničky nám spisovatelka věnovala knihy KOUZELNÁ TŘÍDA V ZOO a UF,ONI PŘISTÁLI.

Mgr. Pavlína Brzobohatá

Šachový turnaj „Velká cena manželů Suchoradských“
Šachový turnaj

Fotogalerie - Šachový turnaj

Šachový turnaj - Kompletní výsledky - Mladší

Šachový turnaj - Kompletní výsledky - Starší

V sobotu 25.ledna se v naší škole konal

2. ročník šachového turnaje

„Velká cena

manželů Suchoradských“.

Organizovali jsme ho společně se šachovým klubem Rožďalovice.

Celkem hrálo 54 dětí, které přijely z Nymburka, Lysé nad Labem, Poděbrad, Českého Brodu, Kolína, Kutné Hory, Peček, Čelákovic, Rožďalovic a dokonce i z Odolené Vody a Prahy.

Hrály se 2 turnaje – mladší žáci a starší žáci, v každém turnaji 2 věkové kategorie. Vítězi se stali:

H10 – Tibor Hrebíček z Českého Brodu

H12 – Bruno Topenčík z Čelákovic

H14 – Adam Mrázek z Čelákovic

H16 – Daniek Kubíček z Čelákovic

Ze žáků naší školy se turnaje zúčastnil Štěpán Mrázek a v kategorii H10 se umístil na 4. místě. Doufáme, že se všem turnaj líbil a že příští rok opět k nám do Křince přijedou.

Tomáš Mrázek

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>